DOLAR

32,8464$% 0.07

EURO

35,2493% -0.06

STERLİN

41,7997£% 0.04

GRAM ALTIN

2.450,24%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.926,00%0,25

BİTCOİN

2129404฿%-2.10274

a

DAÜ’de Nijeryalı Öğrencilerle Dayanışma ve İş Birliği

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Tanıtım ve Kurumsal İletişimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztüren, Nijerya Öğrenci Birliği Başkanı Ugochi Nick Ezukosi ve beraberindeki öğrenciler ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Bu toplantıda Nijeryalı öğrencilerin talepleri, istekleri ve önerileri detaylı bir şekilde ele alındı.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Öztüren, Nijeryalı öğrencilerin DAÜ için ne kadar değerli olduğunu vurguladı. Nijeryalı öğrencilerin hem akademik hem de sosyal açıdan üniversite hayatına büyük katkılar sağladığını belirten Prof. Dr. Öztüren, bu öğrencilerin üniversite topluluğunun ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade etti. “Nijeryalı öğrenciler, DAÜ kampüsünün dinamik ve çok kültürlü yapısına önemli katkılarda bulunuyorlar. Onların varlığı, üniversitemizin uluslararası kimliğini güçlendiriyor” dedi.

Nijerya Öğrenci Birliği Başkanı Ugochi Nick Ezukosi, DAÜ’nün Nijeryalı öğrenciler için bir yuva haline geldiğini ve öğrencilerin burada kendilerini evlerinde hissettiklerini ifade etti. Ezukosi, öğrencilerin isteklerinin ve ihtiyaçlarının karşılanmasıyla birlikte gelecek yıllarda daha fazla Nijeryalı öğrencinin DAÜ’ye gelebileceğini söyledi. Toplantının sonunda Ezukosi, Prof. Dr. Öztüren’e “The Power of Your Mind” adlı kitabı hediye ederek, üniversitenin kültürel çeşitliliğe verdiği önemi takdir ettiğini belirtti.

Prof. Dr. Öztüren de Ugochi Nick Ezukosi’ye Nijeryalı öğrencilerin temsilcisi olarak yaptığı özverili çalışmalar ve üniversiteye sağladığı katkılar için teşekkür ederek, kendisine DAÜ logolu bir eşarp hediye etti. Prof. Dr. Öztüren, “Sizin gibi liderler sayesinde üniversitemizdeki uluslararası öğrenciler kendilerini daha iyi ifade edebiliyor ve biz de onların ihtiyaçlarını daha iyi anlıyoruz” diye ekledi.

Bu toplantı, DAÜ’nün uluslararası öğrencilerine verdiği değerin bir göstergesi olarak, öğrencilerin sesini duyurma ve onların ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretme konusunda kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Asgari Ücret Saptama Komisyonu Toplantısı Sona Erdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0