DOLAR

32,6047$% -0.61

EURO

35,0161% -0.69

STERLİN

41,4386£% -0.61

GRAM ALTIN

2.441,42%-0,14

ÇEYREK ALTIN

3.918,00%-0,17

BİTCOİN

2109348฿%-3.49315

a

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz: Oluşan Kaotik Durumun Devamı Söz Konusu Olamaz

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Taşınmaz Mal Edinme ve Uzun Vadeli Kiralama (Yabancılar) (Değişiklik) Yasası’na dikkat çekerek, “Oluşan kaotik durumun devamı söz konusu olamaz” dedi.

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, BRT ekranlarında yayınlanan ‘Manşet+’ programına katılarak, Taşınmaz Mal Edinme ve Uzun Vadeli Kiralama (Yabancılar) (Değişiklik) Yasası’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Oğuz, yasanın yasallaşmasıyla birlikte gelen eleştirilere işaret ederek, bugüne kadar hiçbir şey yapmadığı halde bugün yapılanları eleştirerek mevcut durumun devamını isteyenler olduğunu söyledi.

Oğuz, “Altını çizerek söylüyorum, mevcut durumun devamından yana olanlar böyle bir düşünce içerisine girmesinler” dedi.

Mevcut durumun sürdürülebilir olmadığını vurgulayan Oğuz, yeni bir yasaya ihtiyaç duyulmasını yaratan durumun mevcut yasalara uyulmaması olduğunu söyledi.

Oğuz, “Mevcut durum yasalara uymayarak, yasaların etrafından dolaşılmasıyla ortaya çıktı. Bir kişiye birden faza mal satamayacağını bilerek ama sözleşme yasasındaki boşluğu da görerek 4-5 sözleşme kaydettirmek kaotik bir ortam yaratıyor. Birileri için menfaat ortamı yaratıyor ama devlet için kaotik bir ortam yaratıyor” dedi.

Bu konuda tüm ülkenin şikayetçi olduğuna işaret eden Oğuz, sadece ilgili sektörlerin şikayeti bulunmadığını kaydetti.

“Legal olan bir düzene diğer yasalardan da faydalanarak legal olmayan bir yan yol, yeni bir düzen yaratıldı” diyen Oğuz, bu yeni düzende devletin olmadığını, devletin etrafından dolaşıldığını söyledi.

İçişleri Bakanı Oğuz, yasa tam olarak yürürlüğe girmeden aleyhinde propaganda yapılmasının doğru olmadığını belirterek, anomaliler yaşanması halinde bunu oturup konuşacaklarını ifade etti.

Yasanın koyduğu sınırları aşan sözleşmelerin kaydedilmesi için bir zaman tahdidi koyulduğuna işaret eden Oğuz, bu sürenin sonunda kayda geçirilmemiş olan tüm sözleşmelerin geçersiz sayılacağı uyarısında da bulundu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeniden Değerlendirilen Asgari Ücret Resmi Gazete’de Yayımlandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0