DOLAR

32,8678$% 0.04

EURO

35,6588% -0.09

STERLİN

42,4336£% 0.01

GRAM ALTIN

2.549,82%0,20

ÇEYREK ALTIN

4.185,00%-0,31

BİTCOİN

2176177฿%-1.46268

a

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten CHP-Şimşek görüşmesine ilişkin açıklama…

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe arasındaki görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Çelik, “Burada konu özgüvenli bir hükümete sahibiz. Orta vadeli programda Türkiye’nin doğru kazanımlar elde etmesi ve dünyaya doğru mesajlar için gerekenler yapılıyor. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor, takvim kusursuz şekilde işliyor. Partilerden bakanlarımızdan bilgi almak isteyenlere bilgiler veriliyor.” dedi.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe arasındaki görüşmenin ardından AK Parti’den ilk açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada, “Burada konu özgüvenli bir hükümete sahibiz. Orta vadeli programda Türkiye’nin doğru kazanımlar elde etmesi ve dünyaya doğru mesajlar için gerekenler yapılıyor. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor, takvim kusursuz şekilde işliyor. Partilerden bakanlarımızdan bilgi almak isteyenlere bilgiler veriliyor.” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK’TEN “EKONOMİ ZİRVESİ” YORUMU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısı sona erdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. AK Partili Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasındaki ekonomi zirvesine ilişkin konuştu.

“EKONOMİ YÖNETİMİMİZ NE YAPTIĞINI BİLİYOR”

Orta Vadeli Program’la ilgili gelen taleplerin hükümetin üzerinde çalıştığı konular olduğunu belirten Çelik, şunları söyledi: “Burada konu özgüvenli bir hükümete sahibiz. Orta vadeli programda Türkiye’nin doğru kazanımlar elde etmesi ve dünyaya doğru mesajlar için gerekenler yapılıyor. Bunlar hükümetin zaten bildiği, bakanlığın zaten üzerinde çalıştığı konular. Zaten gündemde olur da yapılırsa biz gündeme getirdik deniyor. Ekonomi yönetimimiz ne yaptığını biliyor, takvim kusursuz şekilde işliyor. Partilerden bakanlarımızdan bilgi almak isteyenlere bilgiler veriliyor.”

Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Cumhurbaşkanımız önümüzdeki yaz döneminin iyi değerlendirilmesi gerektiği, Cumhur İttifakı siyasetinin vatandaşa ulaştırılmasını ifade ettiler. İttifakın birliği konusunda hassasiyetlerini bir kez daha vurguladılar.

“SURİYE’NİN KUZEYİNDEKİ TERÖRİST FAALİYETLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Suriye’nin kuzeyindeki terörist faaliyetleri yakından takip ediyoruz. YPG PYD unsurlarının yerel seçim arayışı vardı. Şiddetle karşı çıkmıştık. Çeşitli arayışlar var. Sert tutumumuzu sürdüreceğiz. DEAŞ ile mücadele bahanesi ile demokrasi diye pazarlanılması kabul edilemez. Esasında teröristan kurulması anlamına gelir. Terör devleti kurmak için bir yöntemi istismar ediyorlar. Bu daha büyük kaosa neden olabilecek. Suriye toprak bütünlüğünü ve Türkiye’yi tehdit eden gelişme olarak değerlendirilecek ve anında müdahale edilecektir.

“VERGİ, ADALETİ İÇİN ÇEŞİTLİ KONULAR GÖRÜŞÜLÜYOR”

Orta vadeli program kapsamında vergi adaleti için çeşitli konular görüşülüyor. Sosyal medyada sızan açıklamalar spekülatiftir. Vergi adaleti için yapılan çalışmalardır bunlar. Taslakta uygun görülen görülmeyen her şey yazılır. Resmi olarak açıklanmamış spekülasyonlara itibar edilmemeli. Vergide adalet hedeflenirken uzman gözü ile değerlendirmeler yapılacak. Ekonomimi yönetimimiz net şeffaf, sıkıntıları giderecek program uyguluyor. Cumhurbaşkanımızın desteği yüksektir. Mehmet Şimşek beyin ifadeleri takip edilmesi önemli.Yunanistan ile diyalog süreci devam ediyor. Bir ilke imza atıldı ve AGİD’e ortak aday söz konusu oldu. Bu da son zamanlarda gelişen diyaloğun neticesi olarak ortaya çıktı.

“NETANYAHU SOYKIRIMDA YENİ BİR AŞAMAYA GEÇTİ”

Son zamanlarda saldırıları ile soykırımda yeni bir aşamaya geçti Netenyahu yönetimi. Herkesin bildiği insanlık suçu işleyen ve doğrudan soykırıma imza aran yapıdır Netenyahu ve ekibi. Büyük bir çöküşe işaret etmektedir. Ermenistan da Filistin’i tanıdı. Bundan da memnuniyet duyduk. Netenyahu ve ekibi kişisel ikbali için soykırım yapıyor. Hukuki yüzleşmekten kurtulmak için bölge savaşı çıkarmaya çalışıyorlar. Savaşın bölge savaşına dönüşmesinin acılara yol açacağını ifade ediyorduk.

“NETANYAHU’YA SÖZ GEÇİREMEYENLER HAMAS ÜZERİNDEN BASKI KURUYOR”

Niyetini açık ediyordu. Lübnan’da ateşin yükselmesi daha ciddi tehdit ile karşı karşıya olduğumuzu göstermekte. Hamas olumlu yaklaşırken Netanyahu olumlu yaklaşmıyor. Netanyahu’ya söz geçiremeyenler Hamas üzerinden baskı kurmaya çalışıyor. Soykırım siyasetine karşı her alanda karşı durmaya, bununla mücadeleye devam edeceğiz. Uluslararası hukukun var olup olmadığı Gazze konusuna bağlıdır.Cumhurbaşkanımız Temmuz başında belediye başkanlarımızla görüşecek. Vatandaşlara en kaliteli hizmet için ne yapmamız gerektiğini görüşeceğiz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

Bu konu da gündem oldu. Konuşulan her şey taslak düzeyinde yazılır ama son karar verilene kadar geçerli değil. Son kararın vereceği toplantı yapılmadı. Bu taslakta alternatifler vardır. Biri sızar ve spekülasyon konusu olur. O toplantılarda netice açıklanana kadar bunların spekülasyondan ibaret olduğunu ifade edeyim.

AK PARTİ TEŞKİLATLARINDAKİ DEĞİŞİM

Teşkilat başkanlığımız çeşitli çalışmalar yapıyor. Birçok konu açısından değerlendiriliyor. Öteden beri cumhurbaşkanımızın teşkilatlar konusunda hassasiyeti var. Şu andaki gündemde vekalet ile idare edilen illerde asaleten atamalar yapılacak.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meclisi bugünkü çalışmalarını tamamladı…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0