DOLAR

32,5638$% 0.15

EURO

34,7221% 0.14

STERLİN

40,2382£% 0.18

GRAM ALTIN

2.411,57%-0,86

ÇEYREK ALTIN

4.094,00%-0,50

BİTCOİN

2167241฿%0.24975

a

Başbakan Üstel, Ercan Havalimanı’nda paydaşlarla görüştü

Başbakan Ünal Üstel, eksiklikleri tespit etmek ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere paydaşlarla Ercan Havalimanı’nda bir araya geldi.

Başbakan Üstel, incelemeler öncesi gerçekleştirdiği basın açıklamasında, 20 Temmuz’da açılan havalimanın, açılışından bu yana yapılanlar ve tespit edilen eksiklerin kapsamlı olarak değerlendirileceğini söyledi.

Eski havalimanının güvelik açısından sıkıntı yarattığını, bu sebeple yeni havalimanın süratli şekilde tamamlanarak, hizmete açıldığını anımsatan Başbakan Üstel, 12 milyon yolcuya kadar hizmet verebilen ve büyük gövdeli uçakların inebilmesine imkan veren havalimanının turizm mevsimi gelmeden eksiklerinin tamamlanabilmesi için ilgili birimler ve paydaşlarla bir araya geldikleri söyledi.

Toplantıda, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, Polis Genel Müdürü Kazım Kuni, Muhaceret Müdürü Fevzi Öztümen, T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdür Yardımcısı Şevki Turanlı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Enver Öztürk, DPÖ Müsteşarı Durali Güçlüsoy ve diğer üst düzey yetkililer de hazır bulundu.

“EKSİKLİKLER ZAMAN İÇİNDE TESPİT EDİLİP, DEĞERLENDİRİLİYOR”
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Orta Doğu’nun en büyük havaalanlarından biri olan Ercan’ın faaliyete girmesi ardından eksikliklerin bir kısmının giderildiğini, bir kısmının ise giderilmeye devam ettiğini söyledi.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi bazı eksikliklerin zaman içinde tespit edildiğini ifade eden Bakan Arıklı, Başbakan Ünal Üstel’in eksiklikler ve yapılan işler konusunda bilgi almak istediğini, bugünkü toplantının bu amaçla düzenlediğini aktardı.

“YENİ FİRMALARIN ÜLKEYE GELMESİ İÇİN ZORLAMALARDA BULUNACAĞIZ”
Paydaşlarla görüştükten sonra, eksikliklerin tespit edilerek, turizm sezonu açılmadan hızla giderilmesi için hükümet olarak büyük bir gayretle çalışacaklarını vurgulayan Başbakan Üstel, uluslararası platformlarda yeni havalimanı için övünürken, yeni firmaların ülkeye gelmesi için zorlamalarda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Toplantı ardından, Ercan Havalimanı’nda yerinde incelemelerde bulunuldu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güney Kıbrıs’ta Osmanlı’dan bu yana bir ilk yaşandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0