DOLAR

32,4241$% 0.03

EURO

34,4801% -0.07

STERLİN

40,3659£% -0.02

GRAM ALTIN

2.483,73%0,04

ÇEYREK ALTIN

4.216,00%-0,07

BİTCOİN

2056330฿%-3.37542

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Gündem
  • Emiroğlu’ndan ‘rüşvet iddialarına’ yanıt: “Popülist siyasetinize bizim üniversitemizi bulaştırmayın”

Emiroğlu’ndan ‘rüşvet iddialarına’ yanıt: “Popülist siyasetinize bizim üniversitemizi bulaştırmayın”

Ada Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu’nun, Esi İçişleri Bakanı, eski Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Daire Müdürü Ziya Öztürkler’e “rüşvet” verdiği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Dr. Emiroğlu açıklamasında, vergisini ödeyip, alın teriyle kazandığı parayla KKTC’de üniversite kurarak yatırım yapmış 40 yıllık bir eğitimci olduğunu belirterek, CTP Miletvekili Doğuş Derya’ya cevap vererek, “Popülist siyasetinize bizim üniversitemizi bulaştırmayın” dedi.

Talip Emiroğlu’nun açıklaması şöyle:

“KKTC Milletvekili Sn. Doğuş Derya hanımefendiye ricamdır, popülist siyasetinize bizim üniversitemizi bulaştırmayın. Siz hangi kanıta dayanarak o şerefli meclisin kürsüsüne çıkıyor, bizi rüşvet verdi demeye getiriyorsunuz?

Ben vergisini ödediğim, alın teriyle kazandığım parayla KKTC’ye üniversite kurarak yatırım yapmış 40 yıllık eğitimciyim. Bu yaşıma kadar böyle bir töhmet altında kalmadım.

Kamuoyunun bildiği gibi, üniversitemizi emanet ettiğimiz Gazimağusalı rektör Oytun Sözüdoğru ve iş birliği yaptığı, KKTC’nin tanınmış şahsiyeti olan Okan Veli Şafaklı’ın damadı olan Zihni Öztürk ile yabancı öğrencilerin okul ücretlerini çalmışlardı. Bizim şikayetimiz üzerine polis zanlıları tutuklamış, mahkemeye çıkarılmak üzere serbest bırakmıştı. Polisin tespitine göre 600 bin dolar, bize göre daha fazla parayı çalan kişiler halen serbesttir.

Sn. Derya siz bu hırsız Zihni Öztürk’ün bize karşı koz oluşturmak için üç yıl önce çektiği videoyu meclise getiriyorsunuz. Neymiş efendim, Talip Emiroğlu, eski İçişleri Bakanı, Milletvekili Ziya Öztürkler’e fakülte açılmasına yardımcı olması için rüşvet veriyormuş. Lütfen bizim üniversitemizin bütün evraklarını inceleyin, devletin yetkili kurumlarındadır.

Ziya Öztürkler arkadaşımdır. Gerek Kıbrıs’ta gerekse İstanbul’da sık sık görüşür yemek yeriz. Tanıdığım en dürüst siyasetçilerden biridir. Asil bir aileye mensuptur. Ona karşı bu şekilde siyaset yapmanıza üzüldüm. Keşke konuyu bize sorsaydınız, ya da polise sorsaydınız. Hırsızın suçunu hafifletmeye çalışmak için gizlice çektiği lüzumsuz bir videoyu referans alıp meclisi meşgul etmeniz hırsızın ekmeğine yağ sürmektedir. Boş şeyleri öne çıkararak hırsızlığı hafifletme gayretlerine istemeden de olsa katkı veriyorsunuz.

Keşke bizim gibi namuslu yatırımcıların haklarını savunabilseydiniz. Bu ülkede hırsızların cezalandırılması gecikirse hırsızlık da önlenemez.

Benim hiç rüşvet verilerek yapacak işim olmadı. Eğitim ücretlerini çalınan 200’ün üzerinde öğrenciyi mağdur etmemek için KKTC yükseköğretimi zarar görmesin diye ücretsiz okutuyorum.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0