DOLAR

32,4123$% 0.16

EURO

34,4978% 0.18

STERLİN

40,4190£% 0.29

GRAM ALTIN

2.426,92%-0,46

ÇEYREK ALTIN

4.132,00%-7,25

BİTCOİN

2121211฿%2.49042

a

İnşaat Müteahhitleri Birliği, Ağırdağ’da hasar tespit çalışması yaptı

Ağırdağ’da meydana gelen yangın felaketinin ardından, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nden yetkililer, Başbakan Ünal Üstel ile yaptıkları istişare sonrası bölgede hasar tespit çalışması yaptı.

Yasemin ve Laden sokaklarındaki 5 ev ve 1 ambarda incelemelerde bulunan Birlik yetkilileri, Ağırdağ Muhtarı Hasan Oktay Piro ve evleri zarar gören vatandaşlardan detaylı bilgi aldı.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Genel Sekreteri Yusuf Önderol, hasar tespit çalışması ile ilgili raporun en kısa zamanda tamamlanması için çalışmalara hemen başlayacaklarını ifade etti.

Birlik Genel Sekreteri Önderol, “Başbakanlık’tan gelen telkin ve Müteahhitler Birliği’nin her zamanki sosyal sorumluluk bilinciyle, bu tür olaylara müdahil olduğu gayet iyi biliniyor. Burada yanan evlerle ilgili hasar tespit çalışmalarını yanan evlerin kimlere ait olduğu ile ilgili bilgileri toparlayıp Yönetim Kurulu’nda değerlendireceğiz. Önümüzdeki günlerde neler yapılabileceği konusunda daha geniş açıklamalarda bulunacağız” dedi.

Öte yandan Dikmen Belediyesi de bölgede çalışmalarına devam ediyor.
Belediye çalışanları zarar gören su hatlarını değiştirme ve temizlik çalışmaları yürüttü.

Çalışmaları yerinde takip eden Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi de, bu tür felaketlerin yeniden yaşanmaması için özellikle elektrik telleri ve direkleri konusunda tedbirler alınması gerektiğini belirtti.

Çelebi, “Çok üzüldük, ciğerimiz yandı ama hala daha elektrik telinden yangınlar çıkabilecekse bunu oturup düşünmemiz gerekiyor. Almamız gereken tedbirler olduğunu düşünüyorum. Özellikle elektrik direkleri ve telleri ile alakalı, bu insanımız için yapmamız gereken birincil iştir” dedi.

Dikmen Belediye Başkanı Çelebi, ilgilileri gerekli tebdirleri almak için yerinde inceleme yapmaya davet etti. BRT

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0