DOLAR

32,9341$% 0.1

EURO

35,4175% 0.08

STERLİN

41,8177£% 0.07

GRAM ALTIN

2.463,14%-0,24

ÇEYREK ALTIN

4.024,00%-0,24

BİTCOİN

฿%

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Kıbrıs
  • Işık, Dünya Çocuk Günü’nde Gazze’de öldürülen çocuklara dikkat çekti, İsrail’i ve ABD’yi kınadı…

Işık, Dünya Çocuk Günü’nde Gazze’de öldürülen çocuklara dikkat çekti, İsrail’i ve ABD’yi kınadı…

KKTC İnsan Hakları Derneği Başkanı Hasan Y. Işık, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde hala Gazze’de çocukların öldürüldüğüne işaret ederek, İsrail’in Gazze’de saldırılarını ve İsrail’in saldırılarına destek veren ABD’yi şiddetle protesto etti.

Işık konuya ilişkin açıklamasında, “1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde İsrail’in Gazze’de çocukları varıncaya kadar yapmakta olduğu soykırımı ve buna Doğu Akdeniz ve Ortadoğu’da uluslararası hukuk ve insan haklarına aykırı teröre destek politikası ile arka çıkarak barışı açıkça tehdit eden ABD’yi Derneğimiz şiddetle protesto etmektedir” ifadelerini kullandı.

Hasan Y. Işık açıklamasında ayrıca, Kıbrıs Türk halkına uygulanan ambargolara da işaret ederek, ABD’nin bu konudaki tutumunu eleştirdi, “ABD’nin ‘insan hakları’ konusunda adil olmasının beklenemeyeceğini” söyledi.

“ABD’nin Kıbrıs Türk halkının ‘insanlık onuru’ ve ‘bağımsızlık’ haklarına saygı göstermesinin ancak Kıbrıs Türk halkının ‘devletine’ kararlılıkla sahip çıkması ile mümkün olacağı” görüşünü savunan Işık, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a “devlet” için verdiği mücadeleye destek bildirdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başbakanlık Dijital Dönüşüm ve Elektronik Devlet Kurumu çalışmalarına başladı…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0