DOLAR

32,4450$% 0.06

EURO

34,4662% -0.16

STERLİN

40,3969£% -0.05

GRAM ALTIN

2.485,13%0,09

ÇEYREK ALTIN

4.218,00%-0,05

BİTCOİN

2047985฿%-3.20828

a

“Kadın ve Sanat” temalı etkinlik düzenlendi

İskele Mimoza İnner Wheel Derneği tarafından “Kadın ve Sanat” temalı etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, UBP Milletvekili Yasemin Öztürk, Uluslararası İnner Wheel ikiyiz yirmi ikinci bölge başkanı Akile Hıvsi Kader, TOGEH Başkanı Sibel Dinçyerük, Büyükkonuk Ekoturizm Derneği Başkanı Louis Cemal ve bölge halkı katıldı.

Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, 8 Mart’ın bir kadının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha tüm dünyaya hatırlattığımız bir gün olduğunu belirterek, “Bana göre bir gün değil aslında her gün hatırlamalıyız. 8 Mart emekçi kadınların birlik, beraberlik, dayanışma ve mücadelesini herkese bir kez daha hatırlatır ve gösterir” dedi.

KADINLAR YAPAMAZ DEDİLER
Mehmetçik Büyükkonuk Beldesi olarak 8 Mart’ı ve ne anlama geldiğini bizler çok iyi biliyor ve yaşıyoruz. Kuzey Kıbrıs’ta 18 belediye içinde tek kadın belediye başkanıyım.Bu yola çıkarken cinsiyetim, özellikle erkek cinsiyetin kadınların önüne geçmesini çok yaşadım. Belediyecilik kadın işi mi, yapabilir mi, yapamaz gibi şeyler duydum. Ben hep kendime ve yanımda olan kadınların gücüne, desteğine güvendim ve yola öyle çıktım” dedi.

Belediye başkanlığına seçilmesinde kadınların çok büyük bir payı olduğunu hatırlatan Fatma Çimen Tuğlu, “Benim bölgede yaptığım her güzel şey, her başarı aslında biz kadınların neler yapabileceğini gösteriyor. Güzel işleri başarmak da şu anda burada olduğu gibi siz sevgili kadınların desteğiyle oluyor.

“HER KADININ KENDİ GÜCÜNÜ TANIMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

“Tüm kadınlara örnek olup, cesaretlendirdiğimiz her kadının kendi gücünü tanımasını sağlayacağız” diyen Tuğlu, “Bölgemizde yapacağımız kadın ve özellikle üreten kadınlara yönelik projelerimiz özünde bölge kadınımız, ekonomik olarak güçlendirmek, sosyal olmasını artırıp önce kendi mutluluğu sonra evinin mutluluğunun artmasını sağlayacaktır” dedi.

Tuğlu açıklamalarına şu sözlerle devam ett: “Üreten kadın güçlüdür, güçlü kadın, güçlü aile demektir. Güçlü aile ise güçlü toplum demektir. Her kadının kendi gücü vardır. Her kadın özeldir, her kadın güzeldir, her kadın başarılıdır, her kadın güçlüdür. Yeter ki gücünü fark etsin ve yanında bir dost eli olsun. Tüm güçlü kadınların 8 mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlar, hepinizi sevgi ile kucaklarım” İskele Mimoza İnner Wheel Derneği kurucu Başkanı Sn. Nesligül Onurer de yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün önemine dikkat çekerek, kadınların tarih boyunca temel yapı taşları olduğunu ifade etti. Onurer, kadınların her zaman toplumun temel direği olduğunu vurgulayarak, “Kadınların haklarının güçlendirilmesi için toplum olarak birlikte çalışmalıyız” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0