DOLAR

32,5708$% 0.28

EURO

34,6594% -0.25

STERLİN

40,4425£% -0.42

GRAM ALTIN

2.506,57%0,91

ÇEYREK ALTIN

4.282,00%0,76

BİTCOİN

2019742฿%0.79303

a

“Şovmen-terbiyesiz” kavgası bugün de çözülemedi!

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı arasında dün Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan kavga bugünde devam ediyor.

Dün yaşanan “şovmen-terbiyesiz” kavgasının ardından YDP Genel Başkanı Arıklı sosyal medya hesabı üzerinden videolu bir paylaşım yaparak CTP Genel Başkanı Erhürman’a cevabını vermişti.

CTP Genel Başkanı Erhürman’ın kullandığı “terbiyesizler” kelimesi Meclis’te büyük yankı  uyandırmış ve genelleme olarak görülmüştü.

Meclis’te bugünkü toplantıda yaşanan tartışmaların devamı geldi.

İlk olarak kürsüye çıkan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bakan Arıklı’nın kendisini manipüle ettiğini belirterek “bölücülük”le suçladı.

Erhürman konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “YDP’ye oy veren vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyeti’nde doğmuş, anne babası Türkiye’li insanlarda bu insanların bir arada yaşayan insanların arasına torpillemektir.

Bana söyledi diye herkese söylemiştir diye bir şey yok. Ben lafımı sana söyledim ve şimdi de sana bölücü diyorum. Bu benim ya da partimin meselesi değil, bu tartışma üzerinden siyasette prim yapma çabasıdır!

“Şov yapmak” başka bir şeydir bir kişiyi “şovmen” demek başka bir şeydir. Doğrudan karakterine laf yapmaktır şovmenlik, bu da bir terbiyesizliktir.

Ben lafımı sana söyledim nedenini de söyledim senin benden başka açıklama bekleme hakkın yok, sosyal medyadan Meclis toplanmaz, manipülasyon çalışması yapılmaz” diyerek “Bu makamların ağırlığını kaldıramayacaksanız bu makamlara oturmayacaksınız, ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak, memleketi halkı bölüp parçalayacak kadar hırs zararlıdır” dedi.

“ŞOV” TERBİYESİZ BİR KELİME DEĞİL

Erhürman’ın ardından kürsüye çıkan Arıklı’da, Erhürman’ın “terbiyesizler” lafına karşılık verdiği cevapla yetinmediğini neticede kendisini uyarma gereği hissettiğini belirterek sosyal medyadan videoyu paylaştığını açıkladı.

Arıklı Erhürman’ın aksine kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Arıklı’nın açıklamaları ise şu şekilde:

“Tufan Hoca, her Meclis zamanı uzun konuşmalarla şov yapıyor. “Şov” terbiyesiz bir kelime değildir. Buna karşılık bana “terbiyesiz” deseydi anlardım ama “terbiyesizler” kelimesi ile sadece beni kastetmiyor. Kim bu terbiyesizler, biz bunu anlayamadık sadece. Bana söylediğin bu lafları da misliyle sana geri iade ediyorum.” Dedi.

ÖZDENEFE VE ARIKLI ARASINDA MİKROFON ATIŞMASI
Bakan Arıklı ayrıca koltuğunda oturuğu esnada mikrofonların dünden beri arızalı olduğunu ve kendisinin konuşturulmadığını belirtti.

Arıklı, mikrofonun sesinin kırıldığını Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe’ye ileterek, meclisin ve teknisyenlerin dikkatli olması gerektiğini iletti.

Fazilet Özdenefe ise 2 gündür Meclis’e vekâlet ettiğini ve böyle bir sorunun iletilmediğini, mikrofonlarda her hangi bir sorun olmadığını açıkladı.

Özdenefe, Arıklı’nın imaları üzerine açıklamalarda bulunarak, bu topraklarda etnik köken üzerinden siyaset yapılmasının kabul edilebilir olmadığını dile getirdi ve kimseye yurttaş olmasa bile hizmet verdiklerini ifade etti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir’de askeri helikopter zorunlu iniş yaptı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0