DOLAR

32,3607$% 0.17

EURO

34,4602% -0.71

STERLİN

40,3340£% -0.67

GRAM ALTIN

2.437,27%-0,95

ÇEYREK ALTIN

4.161,00%-0,98

BİTCOİN

2066626฿%-4.31608

a

STİL AKADEMİSİ

Atelier Of Yos Creative Direktörü Özge Hulusiağa “kadınlar için giyim” konusunu yazdı.

MODA AKADEMİSİ

Herkese Merhaba;

Giyim konusu genelde o kadar geniş kapsamlı bir konuyken detayda aslında “kendine yakışanı giymek” çok daha gerçek bir özetleme şekli. Kadınlar için giyim konusu hem çok ilgi çekici bir o kadar da kararsızlıklarla zaman harcatan bir rutin aslında. Her gün giyiniyoruz. Peki giyim yaşam önceliğimizde hangi sırada? Bazıları için en başlarda yer alırken bazılarımız için bir şeyler giyip hemen çıkayım modunda bir yaşam şekli olabilir.

Giyim de 2 tür önemli başlık var; Vücuduma göre giyim ve Yaşam şeklini yansıtan giyim. Vücudunu iyi tanıyan bir kişi nasıl giyineceği noktasında ipuçlarını da bulmuştur.

Vücut şekline göre giyinmek her zaman alışverişe daha kolay bir hale getirir. Vücut şekline göre nasıl giyilmelidir?

Şıklığın Altın Kurallarından biridir, Vücut Tipine Göre Giyinme. En güzel kıyafetler bile vücuda düzgün oturmazsa, kötü bir görüntü elde edilir. Bir mağazanın önünden geçildiğinde ve çok beğendiğiniz bir elbiseye gördüğünüz zaman hemen gidip denemek istersiniz. Üzerinize tam oturacak kıyafetleri seçmek, sıradan kıyafetleri bile üzerinizde mükemmel gösterir.

UZUN BOYA SAHİP OLAN KADINLAR

Uzun boya sahip olan kadınlar uzun etek ve pantolon giydikleri zaman mutlaka ayaklarını örten kıyafetleri tercih etmeleri gerekir. Genellikle uzun abiye ve tuvalet giyen kadınların, elbisenin içinde daha güzel bir görünüme sahip olması için, altına giydiğiniz ayakkabının elbisenin dışında kalmamasına özen göstermeniz gerekir. Uzun boylu kadınlar çok renkli ve parlak kıyafetler giymekten kaçınmalıdır. Düşük belli pantolonlar, mini etek ve babetler her zaman uzun boylu kadınların üzerinde daha güzel durur.

KISA BOYA SAHİP OLAN KADINLAR

Kısa boylu kadınlar kıyafet tercihi yaparken dizinin altına geçen elbiseleri ve etekleri giymemeleri gerekir. Genellikle kısa boylu kadınlar her zaman mini boydaki elbise ve etekleri tercih etmelidirler. Minyon bir vücuda sahipseniz eğer, her zaman üzerinize oturan kıyafetleri seçmelisiniz. Bol kıyafetler minyon tipli kadınlara çok fazla yakışmaz. Vücut hatları ve kadınsı formları her zaman ortaya çıkmalıdır.

DİKDÖRTGEN VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE NE GİYİLMELİDİR?

Kadınların vücudunun tüm bölümleri aynı ölçülerde olursa eğer, dikdörtgen bir vücut tipine sahip olduklarını gösterir. Dikdörtgen vücut tipi insanlar tarafından süper model vücudu olarak bilinir. Aynı zamanda cetvel vücut şekli olarak da adlandırılır. Dikdörtgen vücut şekline sahip olan kadınların genellikle crop toplar, puantiye desenli elbiseler giymesi, vücudu her zaman daha çekici gösterir. Vücudu sımsıkı saran renkli elbiseler, kadınları daima kum saati gibi göstererek bütün dikkatleri üzerine çeker. Dikdörtgen vücut tipine sahip olan kadınlar sert dokulu ve şekilsiz kıyafetler giymekten kaçınmalıdır.

ARMUT VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE NE GİYİLMELİDİR?

Kalçalar geniş ve göğüsler küçük olduğu zaman, üçgen ya da armut vücut tipine sahip olduğunuzu gösterir. Doğru bir giyim şekli ile bel bölgeniz her zaman daha güzel bir hale gelir. Kayık yakalı ya da yuvarlak yakalı kıyafetler tercihtir. Böylelikle omuzlar olduğundan daha geniş gözükür. Giydiğiniz kıyafetleri daha abartılı ve gösterişli bir hale getirmek için abartılı takılarla da ön plana çıkarabilirsiniz. Üst ve alt kısımları dengelemek için push-up sutyenler tercihtir. Armut vücut tipine sahip olan kadınlar genellikle balon elbise, dar pantolon ve boru eteklerden kaçınmaları gerekir.

ELMA VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE NE GİYİLMELİDİR?

Elma vücut şekli, vücudun üst bölgesi kalça kısmına oranla daha geniştir. Beraberinde, omuzların daha yuvarlak ve bel kısmı ise belli değilse, elma vücut şekli tipine sahip olduğunuzu gösterir. Bacaklar ve kollar tüm vücuda oranla daha ince görünüyorsa eğer, bu da elma vücut şekli görüntüsüne sahip olduğunun bir göstergesidir. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar üst bölgelerinden kilo almaya daha müsait olurlar. Elma vücut tipine sahip olan kadınların genellikle yumuşak dokulu kumaşlar. A-kesim elbiseler, göğüs altından bağcıklı olan gömlekler, kalça kemiği hizasından daha aşağı doğru inen manşet kollu bluzlar ve vücuda güzelce oturan kıyafetleri tercih etmeleri gerekir. Elma vücuduna sahip olan kadınların üzerine yapışan kıyafetlerden, geniş kemerlerden, kat kat eteklerden ve kısa montlardan uzak durmaları gerekir.

KAŞIK VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE NE GİYİLMELİDİR?

Kalçaların ve vücudun kalan bütün kısmına oranla daha geniş bir vücut tipidir. Kaşık vücut şekli tam olarak 8 rakamını andıran bir görüntüye sahiptir. Bu şekle sahip olan kadınlar genellikle üst kısımlardan ve kollardan çok fazla kilo alma eğilimine sahip olurlar. Üst bölge daha açık, gövde ve bacak bölgeleri daha koyu olan straplez tercihtir. Kayık yakalı kıyafetler tercih olur. Omuzları belirgin ceketler ve bel bölgesine tam oturan elbiseler, kaşık vücut şekline oldukça yakışacak kıyafetler arasındadır. Bilek bölgesine doğru daralan kot pantolonlar, göğüs hizasında altından bağlanan bağcıklı gömlekler. Fırfırlı ya da pileli etekler, dar omuzlu bluzlar ve kalçanın hemen altında biten mini şort ve etekler çok fazla tercih edilen kıyafetler arasındadır.

Tüm bunlarla birlikte giyiminizi sizinle bütünleyen en önemli şey karakterinizin tarzınıza yansımasıdır. Giydiğiniz kıyafetin yaşam şeklinizle bir bütünlüğü olması gerek. Bu yüzdende vücut hatlarıyla, kendi tarzınızı ve yaşam şeklinizi harmonize edecek giyim kombinleri doğru tercihler olacaktır.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0