DOLAR

32,4351$% 0.05

EURO

34,4572% -0.18

STERLİN

40,3822£% -0.05

GRAM ALTIN

2.484,44%0,06

ÇEYREK ALTIN

4.217,00%-0,05

BİTCOİN

2064137฿%-2.86973

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Gündem
  • Tatar: “Devlet, yanlış yapanların karşısında, işini doğru yapanların yanındadır”

Tatar: “Devlet, yanlış yapanların karşısında, işini doğru yapanların yanındadır”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin üniversiteler açısından son derece deneyimli bir ülke olduğunu belirterek “YÖK tarafından denkliği verilen, YÖDAK tarafından denetimi yapılan üniversitelerle ilgili son dönemde ortaya çıkan olayları, hassasiyetle takip ettiklerini” söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yükseköğretim sektöründe son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) yaptığı değerlendirmede bulundu.

Tatar; “Sahte diploma krizi polisin denetimindedir. YÖDAK’ın güçlendirilerek daha sağlam ve daha güçlü denetim yapması için hükümetle birlikte adımlar atmaya başladık” ifadelerini kullandı.

Ülkede hiç kimsenin, böylesine değerli bir sektörü baltalamasına izin verilmeyeceğini vurgulayan Tatar, devlet olarak, polis teşkilatının attığı adımlara destek verileceğinin de ifadelerinde  vurguladı.

“DİPLOMA DENETİMLERİ EKSİKSİZ DEVAM EDECEK”
Cumhurbaşkanı Tatar açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“YÖDAK bünyesinde atılacak yeni adımlarla diploma denetimleri eksiksiz yapılmaya devam edilecektir.

Konunun yakından takipçisiyiz. Yıllar önce 100 bin öğrenci hedefiyle yola çıkan ve bu hedefe ulaşan yükseköğrenim sistemimizin çökmesine izin vermeyeceğiz. Nitelikli kurumlarımıza destek verirken, bu alanı sadece para kazanmak ve sahtecilikle ülkeye zarar vermek isteyenlere karşı duracağız.”

KKTC’nin, devlet olarak hızlı adımlar atmaya devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, bazı zafiyetler yaşanmış olabileceğini ancak bunun genele mal edilemeyeceğini söyledi.

“Üniversite yöneticileri kurumlarına sahip çıksın”

Üniversitelerin yöneticilerine de çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, üniversite sahiplerine ve yöneticilerine “Kurumlarına sahip çıkarak yollarına devam etsinler” tavsiyesinde bulundu.

“Devlet, tüm gücüyle yanlış yapanların karşısında, işini doğru yapanların yanındadır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, “Vakit kaybetmeden, KKTC’ye öğrenci gönderen ülkelerin dış temsilcilikleri ile de temasa geçerek, yapılan mücadeleyi doğru anlatmak hepimizin görevidir. Bu konuda da hem hükümetimiz hem de anavatan Türkiye ile yakın çalışarak oluşturulmaya çalışılan yanlış algıya karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0