DOLAR

32,1889$% 0.16

EURO

35,0540% 0.19

STERLİN

41,1492£% 0.26

GRAM ALTIN

2.425,42%-0,16

ÇEYREK ALTIN

3.942,00%0,55

BİTCOİN

฿%

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Kıbrıs
  • TÖRE, TÜRKİYE DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU ÜYESİ PROF.DR. YILDIRIM VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ..

TÖRE, TÜRKİYE DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU ÜYESİ PROF.DR. YILDIRIM VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ..

TÖRE, TÜRKİYE DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU ÜYESİ PROF.DR. YILDIRIM VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETT
Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi, Ankara İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Başkan Töre, Türk Dünyası ve İslam coğrafyasının öncelikleri olduğuna işaret ederek İslam’ın tüm insanlığı kucaklayan ve sahip çıkan bir din olduğunu kaydetti.
Töre, milli ve manevi değerleri bir bütünlük içerisinde gençleri bir bütün olarak ele alıp çağdaş değerlerle birlikte öğretmenin önemine değinen Töre, özellikle sosyal medyanın gençleri bu değerlerden yoksun bırakmaya çalıştığını vurguladı.
Son dönemlerde bazı ülkelerde Kuran-ı Kerim’e ve camilere karşı düşmanlıklar sergilendiğinin de görüldüğünü ifade eden Töre, bazı bölgelerde devlet politikası olarak desteklendiğini belirtti.
Kendilerinin bütün dinlere saygı duyduğunu belirten Töre, dinler arası çatışmayı değil, dinler arası diyaloğu desteklediklerini söyledi.
Töre, globalleşen dünyada din alimlerinin büyük sorumluluğu olduğunu ifade ederek barışı, huzuru ve güvenliği ön plana çıkarmak gerektiğini kaydetti.
Türkiye Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım da konuşmasında geleneklere uygun bir şekilde sağlıklı bir din eğitimi verilmesinin önemine değindi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

7 gün ek tutukluluk…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0