DOLAR

32,4295$% 0.22

EURO

34,5103% 0.23

STERLİN

40,4354£% 0.35

GRAM ALTIN

2.447,68%0,38

ÇEYREK ALTIN

4.159,00%-6,60

BİTCOİN

฿%

a

Tuncer Arifoğlu için UBP Genel Merkezi’nde tören düzenlendi

Hayatını kaybeden eski bakan Tuncer Arifoğlu için bugün kurucularından olduğu Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Genel Merkezi önünde tören düzenlendi.

Törene Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ünal Üstel, bazı bakanlar ve milletvekilleri, partililer ve Arifoğlu’nnun ailesi katıldı.

“UBP, ARİFOĞLU SAYESİNDE KKTC’NİN SİGORTASI OLARAK NİTELENDİ”

Anma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Arifoğlu’nun ülkeye büyük hizmetler verdiğini, 1975 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevi üstlendiğini, Erenköy mücahidi olduğunu belirterek vefatının derin bir üzüntü yaşattığını ifade etti.

Tatar, Arifoğlu’nun vizyonu ve eğitimiyle ülke gelişimine katkı yaptığını söyleyerek, dünya meselelerini yakından takip ettiğini, şeffaflık, demokrasi ve dürüstlük gibi kavramlara önem verdiğini kaydederek Arifoğlu’nun UBP’nin geleceği için öneriler yaptığını partiyi KKTC’nin sigortası olarak nitelediğini, güçlü bir iktidar hedefini dile getirdiğini söyledi.

“ÇALIŞKANLIĞI İLE ÖRNEK BİR KİŞİYDİ”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Arifoğlu’nun iyi bir yönetici, emeğini ve düşüncesini acımayan bir kişi olduğunu belirterek, çalışkanlığıyla örnek bir kişi olduğunu söyledi.

“ARİFOĞLU’NUN BIRAKTIĞI İZLER UNUTULMAYACAK”

Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ünal Üstel, UBP’nin her kademesinde nefer gibi çalışan Arifoğlu’nun gece gündüz demeden, emeğini esirgemeden çalışan bir kişi olduğunu belirterek Arifoğlu’nun UBP’de bıraktığı izlerin ve yaptığı çalışmaların unutulmayacağını dile getiren Üstel, “O yollardan gitmeye devam edeceğiz” dedi.

Arifoğlu’nun devletin farklı kademelerinde çalıştığını belirten Üstel, “Onu unutmayacağız” dedi.H

“BİZE AĞABEYLİK YAPARAK, HİZMETİ VE SİYASETİ ÖĞRETTİ”

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu da ülkeye ve partiye uzun yıllar hizmet etmiş bir kişiyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Hasipoğlu, Arifoğlu’nun Erenköy mücahidi olduğunu söyleyerek, “Bize ağabeylik yaptık, hizmeti ve siyasi öğretti” dedi.

Konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0