DOLAR

32,6047$% -0.61

EURO

35,0161% -0.69

STERLİN

41,4386£% -0.61

GRAM ALTIN

2.441,42%-0,14

ÇEYREK ALTIN

3.918,00%-0,17

BİTCOİN

2109348฿%-3.49315

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Kıbrıs
  • Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Teknoloji Atölyesi’ni ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Teknoloji Atölyesi’ni ziyaret etti

Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği’nin katkıları, KKTC Telsim, İskele Belediyesi ve Cyprus Robotics’in destekleriyle eğitimlerin sürdüğü İEZB-MEM Teknoloji Atölyesi, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam’ı ağırladı. Ekim 2022’de hizmete açılan ve hız kesmeden eğitimlerine devam eden İEZB-MEM Teknoloji Atölyesi’ni ziyaret eden ve burada Iskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanı Serkan Kırmızı ile görüşen Bakan Yardımcısı Çam’a, TİKA Başkanı Serkan Kayalar ile TİKA Lefkoşa Başkanı  Havva Pınar Özcan Küçükçavuş da eşlik etti.

          Bakan Çam, gençlere sorular yöneltip sohbet etti

İEZB Başkanı Serkan Kırmızı tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Çam, Robotik Kodlama eğitimi alan gençlerle bire bir ilgilenip, sohbet etti. Robotik kodlama eğitimi hakkında Serkan Kırmızı’dan bilgi alan Bakan Yardımcısı Çam, robotik kodlama konusunda gençlere sorular yöneltti. Aldığı yanıtlar karşısında son derece memnun olan Çam’a, gençlere çalışmalarında başarılar diledi.

Kırmızı, Bakan Yardımcısı Çam’a sulu tarım ve tarım robotu projelerinden bahsetti

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr.Serdar Çam ve beraberindeki İEZB-MEM Teknoloji Atölyesi’nin en büyük destekçisi TİKA Başkanı Serkan Kayalar ile TİKA Lefkoşa Başkanı Havva Pınar Özcan Küçükçavuş’u, İEZB-MEM Teknoloji Atölyesi’nde ağırlayan İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanı Serkan Kırmızı da atölye hakkında bilgiler verdi. Günümüzde eğitim ve üretimin çok önemli olduğu bilinciyle hareket ettiklerini bu amaçla girişimler yaptıklarını ifade eden Kırmızı, İEZB-MEM Teknoloji Atölyesi’nin de bu amaçla kurulduğunu ve burada Robotik Kodlama eğitimi ile KTEMB işbirliğinde Elektrik eğitimlerinin verildiği anlattı. Şu anda 50’ye yakın gencin bu kurslardan yararlanıldığını da belirten Kırmızı, 1 hafta sonra ilk 3 aylık Robotik Kodlama eğitimlerinin tamamlanacağı ve Şubat ayında yapılacak bir etkinlikle sertifikaların verileceği de Bakan Yardımcısı Serdar Çam’a iletti. Kırmızı, görüşmede Sulu Tarım ve Tarım Robotu projelerinden de bahsetti. Kırmızı, yakın bir zamanda yeni proje ile Robotik Kodlama Eğitimlerini haftada 2 güne çıkaracaklarını da kaydetti.

– Çam: “Çalışmalardan mutluyuz”

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam da incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, bu kadar yetenekli gençlerin mutlaka desteklenmesi ve önlerinin açılması gerektiğini ifade etti. İEZB Başkanı ve Yönetim kurulunun güzel işler çıkardıkları ve bölgeye faydalı projeler ürettikleri için teşekkür eden ve bu projeleri hayata geçirmek için verilen uğraşların kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

TİKA Başkanı Kayalar: Gördüklerimiz ve duyduklarımızdan çok mutlu olduk

TİKA Başkanı Serkan Kayalar da gördükleri ve duydukları karşısında son derece mutlu olduğunu ifade etti.  ‘Bölgede bir sivil toplum örgütünün güzel projeler ürettiğini ve bu projelerini gençlerle de bütünleştirdiğini görmekten çok mutluyuz’ diyen Kayalar, gençlerin heyecanları, yaptıkları için tebrik etti.

TAK/BRT

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Akaryakıt izinleri 28 Şubat’a kadar gecikme faizsiz olarak çıkarılabilecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0