DOLAR

32,8049$% 0.08

EURO

35,2006% 0.05

STERLİN

41,5643£% -0.06

GRAM ALTIN

2.455,09%-0,10

ÇEYREK ALTIN

3.931,00%1,69

BİTCOİN

฿%

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Kıbrıs
  • Üstel:Şampiyon meleklerimizin ismini yaşatmak adına Türkiye’den yer talep ettik, orada bin hanelik yaşam evi oluşturmak için çalışma başlattık

Üstel:Şampiyon meleklerimizin ismini yaşatmak adına Türkiye’den yer talep ettik, orada bin hanelik yaşam evi oluşturmak için çalışma başlattık

Anavatan Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından yaraların sarılması amacıyla Başbakanlığın desteğiyle Kuzey Kıbrıs’taki 42 oda, birlik, federasyon ve dernek tarafından oluşturulan “Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu”nun inşa edeceği konteyner kent için iş ve siyaset dünyasının öncü isimleri bir araya geldi.

BRT’deki özel yayına Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın yanı sıra Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Mehmet Ali Ardıç’ın da yer aldığı toplam 42 sivil toplum örgütünün başkanları katıldı.

“Kıbrıs Türk Şampiyon Melekler Köyü” adıyla inşa edilecek konteyner kent için gerçekleştirilen özel yayında konuşan Başbakan Ünal Üstel, acı haberler geldiği andan itibaren olağan üstü bir gayret göstererek Adıyaman’a gidildiğini anlattı.

Başbakan Üstel “Yapılan çalışmalarla ne yazık ki çocuklarımızı canlı kurtaramadık. Acımız Türkiye Cumhuriyeti’ne baktığımızda daha da büyüdü” dedi. Çocukların anısını yaşatmak için çalışma yaptıklarını anlatan Başbakan “Şampiyon meleklerimizin ismini yaşatmak adına Türkiye’den yer talep ettik, orada bin hanelik yaşam evi oluşturmak için çalışma başlattık” diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Feyzioğlu:Bu yapılan müthiş bir dayanışma örneği

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0