DOLAR

32,4287$% 0.21

EURO

34,5338% 0.29

STERLİN

40,4248£% 0.31

GRAM ALTIN

2.449,52%0,46

ÇEYREK ALTIN

4.163,00%-6,53

BİTCOİN

฿%

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Kıbrıs
  • YDP, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis yerleşkesi projesine destek vermek için etkinlik düzenledi

YDP, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis yerleşkesi projesine destek vermek için etkinlik düzenledi

 

Yeniden Doğuş Partisi, (YDP)  Cumhurbaşkanlığı ve Meclis yerleşkesi projesine destek vermek için bugün Boğaz Piknik Alanı’nda etkinlik düzenledi.

 

Cumhurbaşkanlığı ve Meclis yerleşkesi üzerinden anavatan düşmanlığının körüklendiğini savunan Yeniden Doğuş Partisi, projeye destek için saat 10.00’da Boğaz Piknik alanında etkinlik gerçekleştirdi.

 

Lefkoşa İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği sabah kahvaltısı etkinliğinde konuşan YDP Genel Başkanı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, “Külliye meselesinden dolayı KKTC hükümetine ve Cumhurbaşkanına hakaret etmeyi görev bilenler var” diyerek onlara mesaj vermek adına toplandıklarını belirtti.

 

Anavatan Türkiye’nin kendi öz kaynaklarıyla Cumhurbaşkanlığı, meclis ve Millet Bahçesi yaptıracağını aktaran Arıklı, tüm bunların yapımında yüzlerce insanın çalışacak, toplanacak vergilerle yollar, okullar yapılacak maaşlar ödenecek, aslında bu bir hediye” ifadelerini kullandı ve Külliye yapılmasını istemeyenlere yüklendi.

 

“Türkiye sadece para versin hiçbirşeye karışmasın istiyorlar. Buna da demokrasi diyorlar. Bu bir ihtiyaçtı hem de acil. Şu anki cumhurbaşkanlığının olduğu bina sömürge döneminden kalma valilik binasıydı binanın etrafındaki sur da yavaş yavaş yıkılıyor. Çevresinde devletimizi gülünç duruma düşürecek asbest binalar var. Meclis binası da önceden bir ruma ait sigara fabrikasıydı. 2012 yılında O Rum, İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitti ve binasını istiyor. Böyle enteresan bir durumda Türkiye’nin kendi öz kaynaklarıyla bir bina yapılıyor ve buna ısrarla karşı çıkıyorlar, imza topluyorlar. Soruyorum Tufa Erhürman’a sen bir gün cumhurbaşkanı olursan o saraya gidip oturacak mısın oturmayacak mısın, o meclis binası bittiğinde meclise girerek misiniz girmeyecek misiniz? Popülüzm yapmak için hertürlü argümanı kullanıyorsunuz, İster istemez bu iradeye saygı göstereceksiniz ” ifadelerini kullandı.

 

Erhan Arıklı Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişemelere de değinerek Türkiye ile ABD arasında soğuk yada sıcak savaş yaşanabileceği iddiasında bulundu.

 

Arıklı, Doğu Akdeniz’de Türk ulusunu istemeyenler var. Yunanistan Ege adalarını ABD üssü haline getirdi. Bütün adaları silahlandırdı. Güney Kıbrıs’ı da üs haline getirmeye çalışıyor.Türkiye ile ABD arasında soğuk yada sıcak savaş yaşanabilir buna hazırlıklı olmalıyız. KKTC’yi içerden yıkmak için Külliye gibi, belediyeler reformu gibi konuları kullanarak Amerika KKTC’deki birlik ve beraberliği çökertmek için sürekli truva atlarını kullanıyor. Milli Unsurları küçültmek için uğraşıyor.” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0