DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2163093฿%0.59318

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Spor
  • ‘Akçay Mehmet Erge Spor Kompleksi’, ‘Koopbank Birkan Uzun Cimnastik Salonu’ düzenlenen törenle açıldı

‘Akçay Mehmet Erge Spor Kompleksi’, ‘Koopbank Birkan Uzun Cimnastik Salonu’ düzenlenen törenle açıldı

Koopbank tarafından tahsis edilen, Akçay Muhtarlığı ile Cimnastik Federasyonu işbirliğiyle ve sponsorların katkılarıyla tadilatı yapılan Akçay köyündeki atıl durumdaki ambar spor kompleksi olarak düzenlendi. ‘Akçay Mehmet Erge Spor Kompleksi’, ‘Koopbank Birkan Uzun Cimnastik Salonu’ adı verilen spor kompleksi düzenlenen törenle açıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü, amaçlarının gelecek nesillere kalıcı eserler bırakmak olduğunu söyledi.

Merhum Mehmet Erge’nin ailesi adına konuşan Mehmet Güneş de gençlerin Birkan Uzun abileri gibi hep zirveyi, iyiliği ve dayanışma ile yardımlaşmayı hedef almasını diledi. Güneş, Güzelyurt bölgesine böyle bir spor tesisinin kazandırılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Birkan Uzun’un babası Cengiz Uzun da tesisin Güzelyurt bölgesinde Birkan Uzun adının verildiği ilk ve tek yer olduğunu kaydederek, bunun bir vefa örneği olduğunu söyledi.

Koopbank Genel Müdürü Kemal Ataman da uzun yıllardır atıl durumdaki ambara topluma yararlı bir işlev kazandırmak istediklerine vurgu yaptı.

Cimnastik Federasyonu Başkanı Hasan Sapsızoğlu da amaçlarının özgüveni yüksek, vatanını bayrağını seven, başarılı bireyler yetiştirmek olduğunun altını çizdi. Sapsızoğlu, federasyon olarak ülke genelinde 7 bin çocuğa ulaştıklarını ve bu sayının her geçen gün artmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Açılışa katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise çocukların en büyük zenginliğimiz olduğunu belirterek, Akçay köyünde çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan bu yatırımın önemine vurgu yaptı.

Tatar, projenin çok güzel bir vefa örneği olduğunu kaydederek, orada çocukların Birkan Uzun ve Mehmet Erge’nin hatıraları ile geleceğe hazırlanacağını belirtti. Çocukların cimnastiğin ardından farklı spor dallarında KKTC’yi temsil edecek olmalarının gurur verici olduğunu ifade eden Tatar, çocukların cimnastik ve diğer sporları en iyi şekilde yapıp sağlıklı bireyler olarak yetişmelerinin hedefleri olduğunu vurguladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kazananlar, Soyer Aksu ile Koopspor takımları oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0