DOLAR

32,5055$% 0.08

EURO

34,8005% -0.04

STERLİN

40,4689£% -0.65

GRAM ALTIN

2.492,13%0,32

ÇEYREK ALTIN

4.254,00%0,23

BİTCOİN

2086350฿%1.07814

a

Çam kese böceği ile mekanik mücadele

KKTC Orman Dairesi Müdürlüğü, Çam kese böceği ile mücadelede yenilikçi ve doğal yaklaşımı benimsediklerini ve mekanik mücadele çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Daireden yapılan açıklamada, Çam kese böceğine karşı etkili ve biyolojik bir yöntem olan Phyrxe caudata sineklerinin üretimi için adamızın farklı bölgelerinde sinek üretim istasyonlarının kurulumuna başlandığını açıkladı.

Orman Dairesi Müdürlüğü konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna bilgilendirdi.

Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“KKTC Orman Dairesi Müdürlüğü, Çam kese böceği ile mücadele kapsamında yenilikçi ve doğal bir yaklaşım benimsemekte ve mekanik mücadele çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Mekanik mücadele çerçevesinde toplanan Çam kese böcekleri, doğal parazitleri olan Phyrxe caudata türü sineklerin üretimi için kullanılmaktadır. Çam kese böceğine karşı etkili ve biyolojik bir yöntem olan Phyrxe caudata sinekleri, popülasyonun kontrol altında tutulmasında büyük bir rol oynamaktadır. Söz konusu sineklerin üretimi için adamızın farklı bölgelerinde sinek üretim istasyonlarının kurulumuna başlanmıştır.

Kıbrıs Yaban Hayat Araştırma Enstitüsü olarak, Çam kese böceği ile mücadelede çevre dostu ve biyolojik çözümlerin desteklenmesi yönündeki bu çabaları takdir etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz. Biyolojik mücadele, adamızın doğal yaşamının dengesini korumak ve Çam kese böceği sorunun sürdürülebilir ve kalıcı bir şekilde çözülebilmesi için oldukça önemlidir.” ifadelerine yer verildi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanlığında önemli gündem toplantısı!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0