DOLAR

32,7443$% -0.08

EURO

35,1418% 0

STERLİN

41,5543£% -0.14

GRAM ALTIN

2.452,03%-0,23

ÇEYREK ALTIN

3.926,00%1,56

BİTCOİN

฿%

a
  • HABERALKIBRISLI
  • Spor
  • Cortado Kupası Kapanış Yıldırım Turnuvası tamamlandı ve Dörtleme Turnuvası’nın da ödül töreni gerçekleşti

Cortado Kupası Kapanış Yıldırım Turnuvası tamamlandı ve Dörtleme Turnuvası’nın da ödül töreni gerçekleşti

 

Cortado Sertbay Satranç Akademi tarafından organize edilen  Cortado Dörtleme Kupası Turnuvası ve Cortado Kupası Kapanış Yıldırım Turnuvası tamamlandı.

Cortado Kupası Dörtleme Turnuvasında her turnuvanın ayrı ayrı ödüllendirilirken, son turnuva ile sporcuların aldığı en iyi üç turnuva puanın toplanması ile büyük ödüller sahiplerini buldu. Dört ayrı kategoride gerçekleşen turnuvalarda yüzün üzerinde satranççılar tüm gün boyunca kıyasıya bir mücadele verdi. 31 Mart’ta başlayan turnuva oldukça heyecanlı maçlara sahne olurken, kapanış yıldırım turnuvası sonrasında turnuva ödül töreni ile sona erdi.

Cortado Sertbay Satranç Akademi tarafından organize edilen Cortado Kupası 4. Ayak Turnuvasında iki ay boyunca yüzün üzerinde satranççı kıyasıya yarıştı. U7 minikler, U10 küçükler, U13 yıldızlar, açık kategori olmak üzere dört kategoride dört farklı turnuvada toplamda 16 hızlı satranç turnuvası 1.473 maç yapıldı. Ek olarak yapılan yıldırım turnuvası ile toplamda 250’ye aşkın sporcunun mücadele ettiği organizasyon satranççıları satranca doyurdu.

.Turnuvaların tamamına ve gerçekleşen ödül törenine Gazimağusa Belediyesi Bandabuliya ev sahipliği yaptı. Dört farklı turnuvanın, her biri ayrı ayrı ödüllendirilirken, sporcuların bu dört turnuvada aldıkları en iyi üç puan dikkate alınarak tekrardan sıralandılar ve final dereceleri belirlendi.

Ödüller verildi

Nakit para ödülü, kupalar, plaketler, madalyalar ve hediyeler ödül törende sahiplerini buldu.

 

Yıldırım Turnuvası Ödülleri ve Sahipleri:

1. IM Hüseyin Can Ağdelen-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Kupa + 2,000 TL

2. Hüseyin Sertbay-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Kupa + 1,500 TL

3. Anesu Masimba-Yamaç Samani Satranç Derneği

Kupa + 1,000 TL

4. Ahmet Paşa-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Madalya + Hediye Çeki

5. İsmail Eren Midem-Altın Piyon Satranç Derneği

Madalya + Hediye Çeki

Özel Ödüller:

En Başarılı Kadın Sporcu:

Eylül Güneş-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Madalya + Hediye Çeki
En Başarılı Veteran Sporcu:

Murat Teke-Bireysel

Madalya + Hediye Çeki
En Başarılı İlkokullu Sporcu:

Salih İsmayılov-65. Kare Satranç ve Kültür Derneği

Madalya + Hediye Çeki
En Başarılı Ortaokullu Sporcu:

Ali Canel Midem-Altın Piyon Satranç Derneği

Madalya + Hediye Çeki
En Başarılı Liseli Sporcu:

Tamay İrfanoğlu-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Madalya + Hediye Çeki

 

 

 

En İyi Üç Turnuva Puanına Göre Büyük Ödüllerin Sahipleri:

Açık Kategori:

1. IM Hüseyin Can Ağdelen-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Kupa + 10,000 TL

2. FM Volkan Sevgi-Altın Piyon Satranç Derneği

Kupa + 7,500 TL

3. Ahmet Paşa-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Kupa + 5,000 TL

4. Hüseyin Sertbay-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + 3,000 TL

5. Anesu Masimba-Yamaç Samani Satranç Derneği

Plaket + 2,000 TL
En Başarılı Kadın Sporcu:

Hatice Filo-Altın Piyon Satranç Derneği

Plaket + 2,000 TL

En Başarılı Veteran Sporcu:

Murat Teke-Bireysel

Plaket + 2,000 TL

En Başarılı Ortaokullu Sporcu:

İsmail Eren Midem-Altın Piyon Satranç Derneği

Plaket + 2,000 TL

En Başarılı Liseli Sporcu:

Tuğra İstillozlu-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + 2,000 TL

Yıdızlar- U13 Kategorisi:

1. Talya Şenol-Şah-Mat Satranç Derneği

Kupa + Hediye Çeki

2. Doruk Tarman-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Kupa + Hediye Çeki

3. Aren Tezer-Lefkoşa Satranç Derneği

Kupa + Hediye Çeki

3. Nima Mortazavi Nakhostin-Bireysel

Kupa + Hediye Çeki

4. Elvin Sever-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + Hediye Çeki

5. Emirhan Kılıçarslan-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + Hediye Çeki

En Başarılı Kız Sporcu:

Esma Deniz Sencer-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + Hediye Çeki
Küçükler-U10 Kategorisi:

1. Salih İsmayılov-65. Kare Kültür ve Satranç Derneği

Kupa + Hediye Çeki

2. Arya Emin-65. Kare Kültür ve Satranç Derneği

Kupa + Hediye Çeki

3. Aziz Haklıgil-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Kupa + Hediye Çeki

4. Kumsal Kobak-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + Hediye Çeki

5. Fikri Özer-Şah-Mat Satranç Derneği

Plaket + Hediye Çeki
En Başarılı Kız Sporcu:

Larin Kahraman-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + Hediye Çeki

Minikler-U7 Kategorisi:

1. Mehmet Yiğit Küçük-Altın Piyon Satranç Derneği

Kupa + Hediye Çeki

2. Yağız Aydın-Altın Piyon Satranç Derneği

Kupa + Hediye Çeki

3. Mila Hafızoğlu-Yamaç Samani Satranç Derneği

Kupa + Hediye Çeki

4. Hatice Haklıgil-Cortado Sertbay Satranç Akademisi

Plaket + Hediye Çeki

5. Fuat Bakay-Altın Piyon Satranç Derneği

Plaket + Hediye Çeki

En Başarılı Kız Sporcu:

Ece Cebeci-Altın Piyon Satranç Derneği

Plaket + Hediye Çeki

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Sokan Balığı Avlama Müsabakası” tamamlandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0