DOLAR

32,3607$% 0.17

EURO

34,4602% -0.71

STERLİN

40,3340£% -0.67

GRAM ALTIN

2.437,27%-0,95

ÇEYREK ALTIN

4.161,00%-0,98

BİTCOİN

2066626฿%-4.31608

a

Şerif Avcil ve Melek Avcil teminata bağlandı!

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi‘nde (KSTÜ) yürütülen “sahte diploma” ve “yolsuzluk” soruşturması kapsamında tutuklanan Şahin Avcil ve Melek Avcil, bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi‘ne çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran Mali Polis’te görevli Polis, Şahin Avcil ve Melek Avcil‘in diplomalarının hala tespit edilemediğini belirtti.

DİPLOMALARINI YAKMIŞLAR
Polis Mahkemede Şahin Avcil‘in, eşi Melek Avcil ile kendisinin diplomalarını evlerinin mutfağında yaktığını ifade ettiğini belirtti. Şahin Avcil’in aynı soruşturma kapsamında tutuklu bulunan okulun küçük hissedarı Serdal Gündüz‘le abisi Şerif Avcil aracılığıyla değil bizzat kendisinin tanıştığını, eşinin ve kendisinin okul kaydını da Gündüz’ün yaptığını söylediğini belirtti.

Polis, Şahin Avcil‘in, kendisi ve eşi için Gündüz’le doğrudan kendisinin irtibata geçtiğini ve soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Şerif Avcil için de kendisinin ricacı olduğunu söylediğini ve abisi Şerif Avcil‘in bunu duyduğunda da karşı çıktığını ve kızdığını söylediğini belirtti.

Şahin Avcil ifadesinde, abisi Şerif Avcil‘in kendisine bu yüzden küs olduğunu belirttiğini kaydeden polis, Şahin Avcil‘in, Serdal Gündüz‘ün kendilerine “Merak etmeyin sizi mezun edeceğim” dediğini belirtti.

BAREM ARTIŞI KABUL EDİLMEDİ
Melek Avcil’in Başbakanlık personeli olduğunu, Gazimağusa’da görev yaptığını ve kademe ilerlemesi alabilmesi için sahte olduğunu bildiği diplomasını Personel Dairesi‘ne verdiğini ancak uygun görülmediği için kabul edilmediğini belirten polis, Şahin Avcil’in de bu konuda, “Eşimin diplomasını ben Personel Dairesi’ne verdim” dediğini kaydetti.

Polis ise zanlıların üçünün de birlikte hareket ettiğinin belirlendiğini söyledi, zanlıların soruşturmaya etki etmeyeceği gerekçesiyle teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç, 3 zanlıyada yurt dışı çıkış yasağı getirildiğini, 80 bin TL teminat, KKTC vatandaşı 2 kefilin 1 milyon TL kefalet senedi imzalanması ve haftada bir polise ıspat-ı vücut yapmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0