DOLAR

32,8795$% 0.07

EURO

35,1733% -0.25

STERLİN

41,7310£% -0.01

GRAM ALTIN

2.445,79%0,04

ÇEYREK ALTIN

3.923,00%0,15

BİTCOİN

2158882฿%-0.83377

a

Migros’tan elektrikli otomobiller için şarj istasyonu girişimi!

Son dönemde otomotiv sektöründe adeta elektrikli araba devrimi yaşanıyor. Birçok otomobil üreticisi kısa ve uzun vadede elektrikli araba planlarını oluşturdu. Elbette yıllardır bu devrimin kısıtlayıcısı olarak görülen şarj istasyonu için girişimler de son dönemde artış gösterdi.

Migros, şarj istasyonu için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na başvurdu

Elektrikli otomobil dünyasının gelişimini Türkiye’de takip ediyor. Bu alanda ciddi yatırımlar yapan ülkemiz, şarj istasyonları için de ciddi yatırımlarda bulundu. Bu yatırımlardan birisini de Migros yapıyor. Şirket, bu girişim için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na başvuru gerçekleştirdiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ile duyurdu.

Migros, şarj istasyonu için ciddi bir yatırım yapmış durumda. Şirket, yaptığı açıklamada girişim için ilk etapta nakden ödenecek olan kuruluş sermayesi olarak 4.500.000 TL bütçe ayırdı. Bu bağlamda kurulacak anonim şirketin ismi Migros Ticaret A.Ş olacak. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Şirketimizin faaliyet gösterdiği lokasyonlarda elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması amacıyla, yeni bir anonim şirket kurulmasına karar verilmiştir. Söz konusu hizmetlerin verilebilmesi için alınması gereken yasal izinler için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu dahil gerekli başvurular yapılacaktır.


Togg’un ortağı yeni elektrikli ticari modelini tanıttı!

Togg’un ortağı yeni elektrikli ticari modelini tanıttı!

Anadolu Grubu’nun otomotiv markası olan AOS tarafından geliştirilen ve özellikleri itibariyle ticari sınıfı hedef alan BIG.e tanıtıldı.

Öte yandan şarj istasyonu almak için yapılacak başvuru süreci hala devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile işyeri açma (elektrikli şarj istasyonu dahil) belgesi ruhsat alım şartı 3. kez uzatıldı. İlgili karar aynı zamanda oyun, eğlence, su, spor ve macera parkları ile teleferikler ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan iş yerleri, motorlu kara taşıtı kiralama işletmeleri ve her türlü motorlu araç testi ve incelemesi yapan ekspertiz yerlerini de kapsıyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Galatasaray’dan bütçe sorununa yenilenebilir enerji çözümü!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0