DOLAR

32,3607$% 0.17

EURO

34,4602% -0.71

STERLİN

40,3340£% -0.67

GRAM ALTIN

2.437,27%-0,95

ÇEYREK ALTIN

4.161,00%-0,98

BİTCOİN

฿%

a

Togg’un batarya ortağına Çin’den kritik ödül!

Yerli otomobil girişimi Togg, batarya için Çin merkezli Farasis Energy ile çalışıyor. Geçtiğimiz gün başlayan Çin Otomotiv Tedarik Zinciri Zirvesi’nde ise Farasis’e önemli bir ödül verildi. Şirketin geliştirdiği 800VTC (Turbo Şarj) batarya teknolojisi, Lingxuan Ödüllerinde “İleriye Dönük Güç Aktarma Organları Mükemmellik Ödülü”ne layık görüldü.

Farasis’in 800VTC (Turbo Şarj) bataryası 15 dakikada şarj oluyor

Togg’un batarya konusunda en önemli ortaklarından biri olan Farasis, Çin’de yeni bir ödüle layık görüldü. Lingxuan Ödülleri kapsamında verilen “İleriye Dönük Güç Aktarma Organları Mükemmellik Ödülü” alan enerji şirketi, aynı ödülü 2020 yılında da kazanmıştı.

Çin Otomotiv Tedarik Zinciri Zirvesi’nde ödül kazan 800VTC (Turbo Şarj) teknolojisi, Çin için “800 volt sistem voltajına sahip ilk yerli batarya teknolojisi” olacak. Ayrıca kısa süre içerisinde seri üretime geçebileceği de düşünülüyor.


Togg müjdeyi verdi! Bataryalar seri üretime hazır

Togg müjdeyi verdi! Bataryalar seri üretime hazır

Togg ve Farasis tarafından pil üretimi için eş ortak olarak kurulan Siro Energy, ilk bataryasını üretti ve testlerini tamamladı.

Sadece 15 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj olabilen 800VTC (Turbo Şarj) teknolojisi, normal bataryalara kıyasla araç menzilini yüzde 5 artırma fırsatı sunuyor. Ek olarak, 3 saniye içinde sıfırdan 100 km/sa hıza ulaşmak için enerji sağlayabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Togg ve Farasis arasında batarya ortaklığı kuruldu. Togg ve Farasis tarafından pil üretimi için eş ortak olarak kurulan Siro Energy, Ağustos ayında ilk bataryasını üretti ve testlerini tamamladı.

Siro yalnızca Togg için üretim yapmayacak. Farasis ile birlikte kurulan bu şirketin tüm Avrupa pazarına otomobil ve tüketici elektroniği gibi diğer alanlarda hizmet etmesi bekleniyor.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Farasis’in ödül aldığı Lingxuan Ödülü ise Çin otomotiv endüstrisinde 2016 yılında bu yana veriliyor. Ödül; otomobil endüstrisindeki şirketleri keşfetmeyi, teşvik etmeyi ve otomobil üreticilerine tedarik zinciri yolları sağlamayı amaçlıyor.

Siz ödül alan Farasis bataryası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0